Не менш важливі: сірка та магній у живленні рослин

(Думка експертів. Цикл інформаційних повідомлень)

Загальновідомо, що магній і сірка є необхідними поживними речовинами для правильного росту та розвитку рослин, а також для створення структурних та резервних речовин, тобто білків, жирів та вуглеводів.

Основні функції магнію та сірки

  • утворення хлорофілу
  • асиміляція вуглекислого газу
  • активація синтезу ферментів та вітамінів
  • блокування надмірного накопичення небілкових сполук азоту: нітратів та амідів.

Ознаки нестачі магнію

 

 • порушення фосфорного, білкового та вуглеводного обмінів
 • формування пластид
 • розвивається хлороз і некроз листя
 • листя в’яне та опадає

Ознаки нестачі сірки

 • пригнічення синтезу амінокислот та білків
 • затримка формування хлоропластів
 • рослини відстають у рості
 • хлороз молодих листків

Причини нестачі

   • Великі норми внесення калійних та азотних добрив
   • Високий вміст обмінного натрію
   • Несприятливі погодні умови (посуха, надмірні опади)
   • Вимивання у глибокі шари ґрунту

Усунути дефіцит магнію та сірки, а також пришвидшити обмін речовин шляхом підвищення біосинтезу білка Вам допоможуть OXYTERFIL Mg 75/25 та СУЛЬФАТ КАЛЬЦІЮ. Добрива рекомендовано до застосування за вирощування сільськогосподарських, овочевих і плодових культур.

Oxyterfil Mg 75/25 та сульфат кальцію – це найдешевший і найефективніший спосіб забезпечити рослин магнієм та сіркою

Загальновідомо, що магній і сірка є необхідними поживними речовинами для правильного росту та розвитку рослин, а також для створення структурних та резервних речовин, тобто білків, жирів та вуглеводів. Ці елементи істотно впливають на утворення хлорофілу та асиміляцію вуглекислого газу, а також на утворення ферментів та вітамінів. Вони також «реагують» на перетворення азоту в корисні білки, коли в рослинах накопичуються у токсичних кількостях небілкові форми цього компонента: нітрати та аміди.

Найчастіше зустрічається дефіцит магнію зустрічається на легких та підкислених підкисленому ґрунтах, як правило, з низьким вмістом Mg (менше 3 мг/100 г ґрунту). Однак, його також можна спостерігати на родючих суглинкових ґрунтах. Причиною цього є, як правило, високі дози внесення калійних та азотних добрив (в основному в сполуках амонію – NH4), які обмежують надходження магнію у рослину (явище антагонізму). Гірше вилучення також відбувається в несприятливих погодних умовах: посуха, низька температура восени і навесні, а також надмірне випадання опадів, коли магній вирваний за межі кореневої системи. Тому в глибшому шарі ґрунтового профілю (15-25 см) зазвичай виявляється більше магнію.

Симптоми дефіциту магнію найчастіше зустрічаються восени або ранньою весною на посівах зернових (після 2-3 листя), які розглядаються як індикаторні рослини. Це проявляється у вигляді більш темних і світлих скупчень хлорофілу (зеленого пігменту), що йде вздовж жилок. Це явище називається мармуровим або перламутровим. На відстані ви можете побачити ями або смужки пожовтіння молодих зернових рослин. На пізніх стадіях розвитку, коли коренева система проникає в глибші шари ґрунту, ці симптоми можуть зникнути.

У випадку дводольних рослин (коренеплоди, жирні рослини, бобові рослини та малих бобових культур, овочів, тютюну, хмелю, фруктових дерев та кущів) дефіцит магнію проявляється пізніше, починаючи з старого листя, у вигляді поглядів між нервами. Хлороз поступово збільшується, внаслідок чого в крайніх випадках виникає загибель листового полотна, зелені залишаються лише нервами.

Слід додати, що симптоми дефіциту елементів, включаючи магній та сірку, видимі на рослинах, зазвичай призводять до втрати врожаю понад 20%. Часто, однак, це невидимі недоліки візуально, так звані латентний, виявлений після хімічного аналізу рослин. Існують також втрати в доходності.

Добривами, які допоможуть вам усунути вищезазначені проблеми, є серія мінеральних добрив Oxyterfil 90% CaO та 75%-25% CaO MgО та сульфат кальцію. Доповнення впливає на інтенсифікацію обміну речовин шляхом значного підвищення ефективності біосинтезу білка. Завдяки відносно низькій ціні це найдешевший і найефективніший спосіб постачати завод магнію та сірки. Крім високого вмісту магнію та сірки.

Обидва добрива рекомендовані в сільськогосподарських, овочевих і плодових культурах, там, де є необхідність доповнення сірки та дефіциту магнію